W 1997 r. Ruthy Alon (https://it.wikipedia.org/wiki/Ruthy_Alon), stworzyła program Bones for Life® (będący częścią głównego programu Movement Intelligence), oparty na edukacji somatycznej dr Moshé Feldenkraisa. Ruthy jest jedną z pierwszych uczennic dr Moshé Feldenkraisa (jedna z tzw. pierwszej 13-nastki). Obecnie jest znakomitą trenerką tej metody, z którą pracuje w wielu krajach na całym świecie. Jest autorką książki Świadoma Spontaniczność i wideo Ruch Podyktowany Przez Naturę. Ruthy, która w tym roku skończyła 88 lat, jest nadal bardzo aktywna, prowadząc treningi w wielu różnych krajach. Na zdjęciu Ruthy Alon podskakuje w pasie BFL. W tym ruchu, materiał używany jest do zawijania stawów, zabezpieczając szczególnie stawy biodrowe i kręgosłup. Kręgosłup, kiedy osiągnie zgodnie z wrodzonym wzorem swoje pełne możliwości fizyczne, wie jak dojść do pozycji neutralnej - Ruthy Alon
ZMIEŃ NAWYKI W SWOIM ŻYCIU
Inteligencja ruchowa... lekkie poruszanie się bez wysiłku.. samoświadomość.. witalność przez całe życie... ...to tylko niektóre z zalet uczenia się, jak uwolnić swoje ciało przy użyciu aktywnych procesów programu Bones for Life®

Na zdjęciu od lewej: Ewa Lawresh, Ruthy Alon, Paryż 2010 - Bones for Life® on Chairs (BFL na Krzesłach). Ewa Lawresh - Trener i Dyrektor Krajowy BFL upoważniony przez Ruthy Alon do propagowania w Polsce programu Bones for Life®.
KONTAKT

Ewa Lawresh
Facebook: https://www.facebook.com/Metoda-Feldenkraisa-Ewa-Lawresh


ze stopniem magistra ukończyła studia w dziedzinie zarządzania. Przez 10 lat uprawiała lekkoatletykę. Specjalistka Movement Intelligence, Certyfikowana Nauczycielka Metody Feldenkraisa. Poza edukacją podstawową w dziedzinie Metody Feldenkraisa Ewa szkoli swój warsztat na zaawansowanych treningach w Europie i Azji oraz uczęszcza do MBS Academy - Mind Body Studies, Feldenkrais Heritage. Uczestniczka Studiów Podyplomowych Metody Feldenkraisa w Zurychu. Nauczycielka Programu Pregnant Pauses™ - Movement for Moms (program oparty o Metodę Feldenkraisa, skierowany do kobiet w ciąży). Nauczycielka w pr. edukacji Sounder Sleep System® – Self-healing of Insomnia and the Stres of Life. Doświadczenie w Hakomi Method (rodzaj psychoterapii doświadczalnej, połączenie psychologii i pracy z ciałem) oraz pracy z dziećmi przy wykorzystaniu Anat Baniel Method for Children With Special Needs (praca z niemowlętami i dziećmi doświadczającymi problemów z rozwojem i ruchem. Praca m.in. z porażeniem mózgowym, Autyzmem, Zespołem Downa, Zespołem Aspergera etc.). Uczestniczka programu Mindfulness w Oxford Mindfulness Centre, University of Oxford Department of Psychiatry w Oksfordzie.


Superwizorka, Trenerka II stopnia i Dyrektor Krajowa MI upoważniona przez Ruthy Alon do propagowania w Polsce programu Movement Intelligence (m.in. organizacja Treningów Specjalistycznych Movement Intelligence i szkoleń zawodowych zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi MI). Szkolona przez Ruthy Alon w dydaktyce oraz BFL na Krzesłach, Walk for Life and Mindful Eating wg programu R. Alon.


Certyfikowana terapeutka traumy - Somatic Experiencing Practitioner, trening ukończyła w Niemczech, Włoszech. Uczestniczka warsztatów Eckharta Tolle w Australii. Junior asystentka szkolenia Somatic Experiencing w Polsce. Udziela sesji terapii traumy (także trauma więzi) na terenie Polski i Anglii. W trakcie studiów - psychologia kliniczna.


Twórczyni - The Lawresh Method - LM - metody powstałej w oparciu o doświadczenie w pracy ze sobą i klientami. Oparta o Feldenkraisa, Movement Intelligence, Hakomi, Mindulness, Somatic Experiencing, Hellingera, NLP, terapię prowokatywną i taniec. The Lawresh Method to autorska metoda psychosomatyczna włączająca neuronaukę i wiedzę dotyczącą funkcjonowania mózgu, nastawiona na rozwój i wydobycie potencjału tkwiącego w każdym z nas. Jej celem m.in. jest szukanie opcji, wychodzenie z zachowań nawykowych oraz zwiększanie samoświadomości. Wzmocnieniem LM jest współczucie, humor i podążanie w procesie tu i teraz. www.lawreshmethod.com.


Jest członkiem The British Neuroscience Association oraz The Feldenkrais® Science Network (organizacja skupiająca naukowców i certyfikowanych nauczycieli Metody Feldenkraisa). Uzyskała pierwszą w Europie Środkowej i Wschodniej akredytację Treningu Metody Feldenkraisa uznaną przez IFF (Międzynarodowa Federacja Feldenkraisa). Z szerokim doświadczeniem dziennikarskim dodatkowo prowadzi małe wydawnictwo skupione wokół psychoterapii i Metody Feldenkraisa – już ukazała się książka Świadoma Spontaniczność Ruthy Alon. Prowadzi także firmę zajmującą się produkcją pomocniczych materiałów wykorzystywanych w pracy z Metodą Feldenkraisa i innymi technikami pracy z ciałem (m.in. Rolfing, Technika Aleksandra, Joga, poduszki dla dzieci i kobiet w ciąży): www.feldenkraisshop.com.
Facebook: https://www.facebook.com/KapokSoft

Prywatnie żona, mama dwóch córek.


Miejsce zajęć/sesji/warsztatów/treningów - napisz: ewa@bonesforlife.pl
Web: www.bonesforlife.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Movement-Intelligence-Ewa-Lawresh
Wyślij wiadomość e-mail bezpośrednio ze strony:
-------------------------------------------------------------


Nazwa firmy / imię i nazwisko:
Telefon kontaktowy:
E-mail kontaktowy:
Treść zapytania:

Wpisz hasło z obrazka: (małymi literami)
Copyright © 2010-2018 Ewa Lawresh, wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zezwolenia zabronione.
Nazwa Feldenkrais®, Feldenkrais Method® są zarejestrowanymi
markami usług FELDENKRAIS GUILD® of North America.
Program opracowany na podstawie Metody Feldenkraisa® przez Ruthy Alon
ku wzmocnieniu kości i rozwijaniu fizycznej organizacji ciała. Napisz: ewa@bonesforlife.pl
Nasza polityka prywatności jest zgodna z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych zwane w skrócie RODO, które ma na celu ujednolicenie regulacji związanych z ochroną danych osobowych w całej Unii Europejskiej.